logo

Poniedziałek: 9:00-17:00. Wtorek-piątek: 7:00-15:00
 

Posprzątaj po swoim psie. Dziękujemy!!!

Posprzątaj po swoim psie. Dziękujemy!!!

Masz psa? Przypominamy, że nie tylko Twój czworonożny przyjaciel należy do Ciebie, ale także jego kupa, którą robi podczas spacerów. Pewnie czasem się zastanawiasz co z ową kupą należy zrobić? Otóż sprawa jest dosyć prosta – wystarczy ją zebrać i wyrzucić do kosza na śmieci komunalne zmieszane – czyli do zwykłego pojemnika stojącego na chodnikach czy przy klatkach schodowych na naszych osiedlach.

Poniżej zamieszczamy filmik instruktażowy dla opornych w tej materii, przygotowany przez Panią Trener z @mampsaicoteraz (dziękujemy za zgodę na udostępnienie filmu na naszym profilu).

Co zrobić z psią kupą?

Odpowiadamy także na cztery kluczowe pytania związane z tym tematem.

 Co mówią przepisy prawa o obowiązku sprzątania psich kup?
Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Łowicz stanowi, iż osoba utrzymująca zwierzę domowe zobowiązana jest do uprzątnięcia zanieczyszczeń pozostawionych przez wierzę w miejscu publicznym.

Co grozi za niesprzątnięcie psiej kupy?
Za niestosowanie się do wymienionego wyżej nakazu grozi kara w postaci mandatu sięgającego do 500 zł.

W jaki sposób sprzątnąć psią kupę?
Możemy skorzystać z woreczków foliowych dostępnych w każdym sklepie zoologicznym, czy markecie. W przypadku, gdy nie chcemy zbierać odchodów bezpośrednio lub chcemy sobie to ułatwić, możemy zastosować papierowe torebki z jednorazową tekturową łopatką lub plastikowy zbieracz (tzw. chwytak higieniczny).

Gdzie można wyrzucić psią kupę?
Worek z psią kupą możemy wyrzucić do każdego miejskiego przydrożnego kosza na śmieci czy kosza przy klatce schodowej na naszych osiedlach, gdyż są one pojemnikami na niesegregowane odpady komunalne.

– Dziękujemy wszystkim tym, którzy sprzątają po swoich czworonogach (a jest Was zdecydowana większość), bo oczywiście nie jest to kwestia wielkich malowideł na ścianach ale dobrego wychowania i solidnej edukacji – mówi Mariusz Siewiera, prezes Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.