ŁSM w latach 70. XX wieku obejmowała także Głowno
Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa w latach 1970-75 obejmowała także Głowno, a w latach 1978-84 również sąsiadujące z pelikanim grodem gminy wiejskie.
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zorza” w Głownie 29 grudnia 1970 roku stała się oficjalnie częścią Powiatowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łowiczu. Warto zaznaczyć, że oba miasta leżały wtedy w administracyjnych granicach ówczesnego powiatu łowickiego.
Połączenie spółdzielni podyktowane było względami organizacyjnymi i praktycznymi. Do tych pierwszych należało powiększenie pionów inwestycyjnego i finansowego przez ich scentralizowanie oraz rozbudowa służb remontowych.
Z kolei praktycznym aspektem spółdzielczego „małżeństwa” było uniknięcie w 1971 roku podwyżki czynszów w Łowiczu i Głownie. Połączenie zostało pozytywnie zaopiniowane przez władze partyjne, powiatowe i miejskie obu miast.
Co ciekawe, ówczesna ŁSM została postawiona przed faktem dokonanym w zakresie nazwy przez wchłanianą spółdzielnię. Głownianie bez konsultacji z Łowiczem podjęli uchwałę o wejściu w skład Powiatowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łowiczu. Takiej jednostki wtedy nie było, gdyż w stolicy ówczesnego powiatu działała Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Chcąc nie chcąc spółdzielcy z Łowicza musieli przyjąć nazwę narzuconą im przez SM „Zorza” w Głownie.
Powiatowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Łowiczu wybudowała przy ul. Sikorskiego w Głownie trzy budynki z 250 mieszkaniami, kotłownię oraz pawilon handlowy.
Wyłączenie głowieńskiej spółdzielni mieszkaniowej z PSM w Łowiczu w 1975 roku związane było z nowym podziałem administracyjnym kraju. Łowicz przestał być stolicą powiatu i znalazł się województwie skierniewickim. Natomiast Głowno włączono do niewielkiego województwa łódzkiego. Z tego też powodu spółdzielcze mienie i struktury w tym mieście przejęła Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa.
W 1978 roku teren działania ŁSM został rozszerzony o sąsiednie gminy wiejskie: Łowicz, Chąśno, Zduny, Kocierzew Południowy, Łyszkowice, Domaniewice, Nieborów i Bielawy. Stało się tak dlatego, iż planowano objąć działalnością inwestycyjną także tę część dzisiejszego powiatu łowickiego.
Władze ŁSM z powodu braków finansowych i materiałowych skupiły się jednak na budowaniu bloków w Łowiczu. Działania ŁSM poza miastem ograniczały też założenia „Programu Budownictwa Mieszkalnego Województwa Skierniewickiego do Roku 1990”. Lokalizowały one spółdzielcze inwestycje jedynie w mieście nad Bzurą. Z tego też powodu w 1984 roku ograniczono zasięg działania ŁSM do obszaru Łowicza.